Новини

  Конкурсі , Захисники та захисниці України "

  Підтримати інтерес кожного учня до історії України дуже важливо та необхідно. А якщо додати ще відчуття змагання, то отримаємо цікавий творчий конкурс. Учні 6 - Б класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі,, Захисники та захисниці України ", який був організований на освітньому онлайн - порталі  ,,На Урок" (з 11 жовтня - 10 листопада). Учні мали можливість доповнити свої знання про звитягу захисників доби Київської держави та українських козаків, подвиги українців і українок в часи Другої світової війни та ключові події Російсько - української війни. Результати конкурсу : серед 11 учасників класу дипломами ІІ ступеня нагороджені Василишина Іванка, Трепака Валерія, дипломи І ступеня нагороджені Дуброва Дар'я, Совик Михайло. Всеукраїнські творчі конкурси для учнів завжди цікаві та пізнавальні. Спробуйте і обов'язково у цьому переконаєтеся.

  16.11.2022 | Aдмін | Читати далі

  «Поспішайте творити добро!»

  У 2-Б класі  14 листопада (вчитель – Тригуба С.Л., асистент вчителя Морозова І.С) відбулася година спілкування «Поспішайте творити добро!» Адже, 13 листопада Всесвітній день доброти.

  Другокласники привіталися і подарували один одному посмішку, послухали розповідь про історію цього свята. Прочитали та записали правила доброти. Пригадали добрі справи, які роблять  саме вони. Пообіцяли завжди вживати в своєму мовлення ввічливі слова. Дізналися, що немає ні «великого», ні «маленького» слова «ДЯКУЮ». Правильно  треба вживати: ґречно дякую, красно дякую, красненько дякую, уклінно дякую.

  Учні дізналися, що добро — широке поняття, яке має безліч проявів. Його приємно не тільки отримувати, а й дарувати самому, від чистого серця. Коли ми робимо добрі справи, то теж отримуємо від цього задоволення.

  Доброта — це та людська якість, на якій будується світ. Вона має властивість поширюватися і повертатися до того, від кого починалася. Недарма народне прислів’я говорить: «Твори добро, і воно тобі повернеться».

          Ми схильні сподіватися, що наше життя буде довгим і стабільним. Але такі очікування не завжди виправдовуються. Доля людини — це не пряма світла смуга, а тернистий шлях, наповнений різноманітними випробуваннями. Ніхто не знає, яким буде його завтрашній день і чи буде він взагалі. Життєві обставини можуть скластися так, що багата людина стане бідною, а здорова — хворою. І той, хто допомагав або не допомагав іншим — сам може потребувати допомоги.

  Я абсолютно впевнена, що не краса, а саме ДОБРОТА врятує світ. Допомагайте нужденним сьогодні, тут і зараз!

  Життя таке коротке, тож поспішайте робити добро!

  16.11.2022 | Aдмін | Читати далі

  Милозвучна, популярна, багата, чарівна - це все про нашу з вами рідну мову.

  Милозвучна, популярна, багата, чарівна - це все про нашу  з вами рідну мову. Сьогодні учні 3-Б класу ( класний керівник Плащова Н. В. помічник  вчителя - Березюк К.В) доєдналися  до найбільшого українського флешмобу - диктанту національної єдності. Але оскільки даний захід розрахований  на дорослу аудиторію, то учні нашого класу писали свій диктант, який має назву " Рідна мова". Сьогоднішній день був для нас великим святом: діти  прийшли до школи в вишиванках, нас привітали  начальник  відділу освіти Касянчук Л.Л. та завуч школи Власюк І. М. Побажали нам гарно написати диктант, завжди розмовляти  тільки українською мовою, бути гідними дітьми  нашої рідної України. Учні гарно написали диктант  і зробили висновок, що  рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається рідною та зрозумілою на все життя.

   

  16.11.2022 | Aдмін | Читати далі

  День української писемності та мови

  День української писемності та мови - це свято розвитку державно мови , яке щороку відзначаємо 9 листопада. За православним календарем, це ще й день ушанування пам'яті Нестора Літописця -послідовника творців слов'янської писемності Кирила й Мефодія. . Щороку свідомі українці долучаються до флешмобу - написання радіодиктанту. Нинішнє свято особливе: у час війни в Україні ми маємо всьому світу довести, що  любимо свою державу, бережемо традиції, дбаємо про  розвиток рідної  мови, Учителі та учні  Опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів смт Тиврів активно взяли участь у написанні радіодиктанту

  16.11.2022 | Aдмін | Читати далі

  «Знавець рідної мови»

   

  У 2-Б класі сьогодні уроки були присвячені Дню української писемності та мови. Школярі переглянули відео і дізналися, що Нестора Літописця вважають послідовником видатних творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Розгадували жартівливу вікторину «Словограй», пригадали на яких купюрах зображені відомі люди України: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. А з розповіді  класного керівника, Тригуби Світлани Леонідівни, дізналися, що в цей день всі охочі українці пишуть Всеукраїнський радіодикдиктант.  І учні теж написали диктант «Рідна мова». Переможцями стали Гончарук Артем і Зелінський Богдан, які не допустили жодної помилки. Вони нагороджені медаллю «Знавець рідної мови».

   

   

   А такі учні: Сьох Кирило, Горбик Матвій, Сорока Злата, які надіслали свої диктанти на перевірку, але допустили неточності нагороджені грамотою «Знавець рідної мови».

  16.11.2022 | Aдмін | Читати далі

  Без мови народу – нема

  9 листопада 2022р. учні  4-В класу (класний керівник Кузьмич І.М.), що є козачатами  куреню «Патріот» Вінницького крайового козацького молодіжного об’єднання «Молода Подільська Січ» дуже урочисто і велично провели усі уроки у форматі святкування Дня української писемності та мови. На уроці ЯДС діти дізнались історію виникнення свята, познайомились із Літописцем Нестором, милувались багатством рідної мови. Кожен шукав і художньо оформляв уривок із віршів відомих поетів, що возвеличують  силу українського слова. На уроці української мови діти писали диктант єднання класу козачат. Найкращі  диктанти вирішили послати підшефним Воїнам ЗСУ, щоб додати їм сили духу та подякувати за захист рідної мови. Цього дня написали також досить гарно самостійну роботу «Лексичне значення слова», щоб  довести на ділі уміння  грамотно володіти словом. На уроці математики вивчали століття, як одиницю часу. Через календар пригнічення української мови протягом останніх 3 століть діти зрозуміли чому офіційно меншовартісним було рідне слово до  1991року. 
         Без мови народу – нема, цю думку діти зрозуміли точно. Кожен її може оберігати, коли вдосконалює  грамотність усного й писемного мовлення. Із превеликим задоволенням учні  добирали й добирали прикметники, щоб прикрасити рідну мову. А слова  із дитячих сердечок все линули й линули, як джерельна вода із бездонної криниці української мови!
  16.11.2022 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: «1» 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
  Всього новин: 443