Новини

    «Ой, у лузі червона калина похилилася…»

     
    Сьогодні Гімн січових стрільців "Червона калина" співають професійні виконавці та звичайні люди у всьому світі. Співаємо її і ми: і дорослі, і малі, учні та учителі... Співаємо завжди: на мітингах-реквіємах і під час урочистостей, під час повітряної тривоги і просто на перервах, у залі, на вулиці, в класі і в бомбосховищі... Співаємо як пісню-заклик, пісню, що вселяє віру і надію, що все буде Україна  і піднімає дух у боротьбі  за нашу незалежність.   
    За ініціативою учнівського самоврядування нашого навчального закладу, у співпраці з педагогом-організатором Бушуєвою Л.В., учителем музичного мистецтва Сапригою О.О., класними керівниками 1-11 класів було організовано флешмоб виконання «Червоної калини».  Разом з тим  члени УС підготували інформацію про історію цієї популярної та улюбленої усіма пісні.
    «Не хилися, червона калино, маєш білий цвіт, не журися славна Україно, маєш вільний рід, ...» Співайте і ви, друзі, разом з нами. І вірте: перемога буде за нами! «А ми тую стрілецькую славу збережемо,   а ми нашу славну Україну, гей-гей, розвеселимо!» Слава Україні та її ГЕРОЯМ!
    13.02.2023 | Aдмін | Читати далі

    Тематична ленійка до « Дня пам’яті жертв Голокосту».

    Сьогодні учні 11класу разом із класним керівником Сапригою Оленою Олексіївною провели тематичну ленійку до « Дня пам’яті жертв Голокосту».  Вшанували пам'ять жертв Голокосту, згадали  про страхіття війни і смерті, щоб усвідомити найвищу цінність, яка є у нас  - цінність  життя.
    27 січня  -  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме 27 січня у 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. 
    Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
    Тиврівщина  була окупована в липні 1941 року. І, одразу, як німці зявилися тут, відчувалося неприязне ставлення  до місцевого люду, особливо до євреїв. 
     У  Тиврові здавна проживала багаточисельна єврейська громада. Перші розстріли  у Тивріському Чорному лісі були ще у серпні 1941 року. Тоді  розстріляли  28 євреїв-чоловіків , а потім, в жовтні-листопаді,  ще 392 жінок, дітей, чоловіків, людей літнього віку єврейської національності. Це багато.
     Зовсім нещодавно помер останній свідок тих подій Павлішин Анатолій Костянтинович, якому на тоймомент  виповнилося 16 років. Він, разом з однолітками,  за наказом окупантів, копав яму, а після розстрілів закидав її. 
     Він стверджував, що німці при стрілянині не завжди попадали по людях, багато, хто був поранений, але наказували засипати все рівно. Кажуть, що могила, ще декілька днів «дихала» після тих жахливих подій.
      Втекти було неможливо, як і відмовитися копати яму теж.
    На місці розстрілу  сучасна єврейська громада Тиврова встановила памятник, облаштувала алею.
    Заслуговує на згадку і велику подяку сім’я Михайлових, яка на той час проживала у с. Василівка і під загрозую втратити своїх дітей врятувала єврейську дівчинку Баю. 
    Поліна Олександрівна Михайлова й досі мешкає у Тиврові, хоч має вже досить поважний вік. В свій час воа працювала вчителькою математики у нашій рідній школі.
    Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Пам'ятаймо: ніхто не забутий, ніщо не забуте….Цінуймо життя.
    Історичну довідку про Тиврів у часи Голокосту підготувала вчитель історії Гончарук Олена Михайлівна.
     
               

     

    27.01.2023 | Aдмін | Читати далі

    27 січня - Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту.

     
      Голокост – у перекладі  з грецької означає «всеспалення, спалений цілком» - визначення масових вбивств (понад 6 млн.) євреїв у 1933 - 1945 роках у Європі.
        Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має  й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси, але  в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…
         Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. 
    Голокост – трагедія, злочин проти людства, який тривалий час був закритим. Трагедія українських євреїв була не просто частиною Катастрофи у роки світової війни. Вона стала тією сходинкою, переступивши яку нацисти вирішили остаточно знищити всіх євреїв Європи.
          Учні 5-Б класу разом із класним керівником Добровольською Ольгою Анатоліївною та практичним психологом Жук Світланою Петрівною розглянули питання
     "  Чому навчають нас емоції? ",  переглянули   презентацію "День в історії. День пам'яті жертв Голокосту" , присвячену цій трагедії та написали на своїх метеликах побажання майбутнім поколінням і всім людям, які мають пам’ятати ці історичні події. Символом Голокосту став метелик. Чому саме він?  У 1943 році хлопчик із Варшавського гетто написав у своєму листі: «...найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!»
    Метелики — це символ радості, без якої не живуть.
    Будемо пам'ятати.  Але нехай ніколи такого більше не повториться!
                           
     
    27.01.2023 | Aдмін | Читати далі

    Янголи та листи від дітей

    Учні початкових класів школи у Тиврові виготовили паперових янголів та написали листи для українських захисників. Долучилися до акції понад 30 дітей. Про це Суспільному розповіла вчителька Ірина Кузьмич.

    Янголи та листи від дітей разом з іншою провізією волонтери повезуть у Дніпро у понеділок, 23 січня.
     
     
    27.01.2023 | Aдмін | Читати далі

    Місячник Патріотичного виховання та благодійних справ

    Місячник Патріотичного виховання та благодійних справ
    Місяці січень та лютий для України червоніють героїчними та значущими для нашої державами датами календаря. Тому саме в цей період в нашому Опорному закладі проходить Місячник патріотичного виховання. В його рамках чимало заходів та акцій  патріотичного спрямування. А розпочався він благодійною акцією «Допоможемо нашим захисникам», яку з власної ініціативи провели наші козачата, учні 4- класу (кл.кер. Кузьмич І.М.) нащедрувавши 7800 грн для придбання так необхідного для наших захисників на передовій авто. Пишаємося нашими козачатами, дякуємо класному керівникові Ірині Миколаївні за патріотичне виховання своїх учнів. Звісно, акцію підхоплять і всі інші учні та вчителі закладу, з тією ж метою взявши участь у благодійному ярмарку козацьких страв, який організовує учнівське самоврядування школи 26-27 січня.                                                                                         
    Знаменною датою січневого календаря є 22 січня – День соборності України, приуроченому якому класні керівники провели виховні години. Педагог-організатор школи Бушуєва Л.В. спільно з учнівським самоврядуванням підготувала та провела тематичну лінійку «Україна – єдина країна!», під час якої учні школи дізналися про історію свята, важливість та значущість проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР у 1919 році для подальшого державотворення України. (На жаль, традиційний запланований Живий ланцюг єдності не вдалося провести через повітряну тривогу). 

    Також, як вчитель Образотворчого мистецтва, Бушуєва Л.В. організувала учнів 5-7 класів для участі у виставці робіт на тему «Що для мене Україна?», які висвітлила на Фейсбуці в однойменному відеоряді.
    Місячник патріотичного виховання продовжується звіт про реалізацію запланованих заходів по їх виконанню.  https://www.facebook.com/100021375220313/videos/545258717559985/
    27.01.2023 | Aдмін | Читати далі

    22 січня 2023 року наша держава відзначає 104-ту річницю Акту злуки УНР і ЗУНР та День Соборності України.

    22 січня 2023 року наша держава відзначає 104-ту річницю Акту злуки УНР і ЗУНР та День Соборності України. З нагоди прийдешньої дати у 8-А класі (класний керівник Гончарук Ольга Феліксівна) була проведена виховна година "Ми - єдині".
    Національна єдність – це обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні українці об’єдналися проти спільного ворога і відстоюють право на свою єдність та незалежність. Відзначення Дня Соборності - наш обов'язок берегти світлу пам'ять про нинішнє покоління та предків, що поклали своє життя на вівтар української державності. Наша нація – приклад незламності в усьому світі! 
    Тому метою заходу було – поглибити знання дітей про державне свято Соборності України, прищеплювати почуття гордості за свою країну, свій народ, свою мову; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики; викликати інтерес до вивчення історії України.
    Наша сила - в нашому єднанні! 
    УКРАЇНА СОБОРНА! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
     
    27.01.2023 | Aдмін | Читати далі
    Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 «39» 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84
    Всього новин: 504