Козачата Тиврівської ЗОШ

 

 

 

 

Ми пам'ятаєм та шануєм

      20 лютого 2020р. виповнилося 369р. з дня загибелі козацького полковника Д.Нечая. Делегація козачат ЗОШ І-ІІІ ст. смт Тиврів – курінь «Побратими» разом із класним керівником Вітюк Л.М. та члени гуртка «Джура» - представники куреню «Нащадки козаків» разом із їх керівником Кузьмич І.М.  відвідали курган-могилу, де покоїться тіло відважного борця за волю України та пам’ятник у селі Красне. Козачата разом із членами «Молодої Подільської Січі», представниками районної та місцевої влади, громадськістю області побували на мітингові. Член гуртка Дарина Березюк виконала пісню «Україна», фрагмент виконання увійшов до фільму, який створила відео оператор «МПС» Слободиська В. Ми маємо знати і шанувати героїв рідної землі, показувати приклад для інших.

 

 

 

 

 Пишаємося тим, що ходимо стежками М.Д.Леонтовича

   Козачата 5 класів, 9 класу та майбутні козачата  1-В із Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст., члени ГО «Молода Подільська Січ» разом із їх класними керівниками Кузьмич І.М., Вітюк Л.М., Добровольською О.А. та   начальник відділу освіти Тиврівської РДА   Касянчук Л.Л. 13 січня пройшлися стежками великого композитора М.Д. Леонтовича.  

    У 1901-1902 р. він працював у Тиврівському духовному єпархіальному училищі учителем співів, керівником хору. В нашому селищі зародилась його сімя із Клавдією Жовткевич. Саме тут вперше виконано твір «Зоре моя вечірняя», завершена «Друга збірка пісень із Поділля». А проживав він у Тиврові на вулиці Шевченка, 17. Саме тому учні вирішили пройтися маршрутом, яким щодня ходив учитель Микола Дмитрович із роботи додому: 1) училище        ( нині Тиврівський ліцей), 2)алеї парку із столітніми липами, 3)хата.

                 По дорозі  до його хати учні-екскурсоводи нашої школи: Кирилюк М, Гусак О, Вініцька С., Гриневич С.  та вчителі розповідали присутнім про життя і творчість композитора. Дуже цікаво було почути дітям розповідь учениці Мендусь С. та директора Тиврівського ліцею Подзігуна А.М. , адже вони працюють у стінах, де лунала музика М.Д.Леонтовича.   Звернулась до дітей із напутнім словом Касянчук Л.Л., загострила їх  увагу на тому, що треба знати людей, що прославляють рідний край.

     Тиврівчани мають пишатися тим, що ходять стежками Великого композитора, який написав музику до «Щедрика», що вже більше 100 років лунає по всій планеті. Саме й тому учні Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст. разом із вчителями защедрували біля хати, де проживав відомий композитор М.Д.Леонтович.

Кузьмич І.М. разом із Вітюк Л.М., Добровольською О.А. та Касянчук Л.Л.

 

«Молода Подільська Січ»

     22 грудня 2019р. члени гуртка «Джура»  та їх керівник Кузьмич І.М. ,учні 9 класу  та їх класний керівник Вітюк Л.М. брали участь у заході ГО «Молода Подільська Січ»(голова координаційної ради Шпак-Мельник В.Х.) та ГО «Оберіг», який організувала Бегас Н.О. Захід проходив у м. Вінниця. Від кожної козацької організації області була запрошена делегація. До складу делегації від нашої школи входили такі учні: Пастухов О., Коваль К., Сомик Л., Сьох В. із 5-В ; Кобилянський Р. із 5-А; із 9 класу Назарик О., Спасенюк Я., Кирилюк М., Андрощук С. За рідновірськими звичаями саме 22 грудня, в день зимового сонцестояння, українці зустрічали народження Божича Коляди, бо тоді  світло дня, який починає збільшуватися, перемагає темряву ночі, що зменшується. Господар свята КовальО.І (краєзнавець, учитель історії Гніванської гімназії) та господиня Валентина Харитонівна разом із іншими учасниками знайомили присутніх із традиціями Святої вечері, Різдва, свята Меланки, Василя. Усе дійство було пронизане прадавніми колядками та щедрівками, які виконували творчі колективи та вокалісти області. Учні нашої школи разом зі всіма створювали магічне коло побажань на наступний рік, бо саме цього дня вони мають силу пророцтва. Вчилися танцювати народні танці, знайомилися із народними прикметами погоди, брали участь у всіх обрядах. Кожен повіз додому маленьку ялиночку, яку самі створили на майстер-класі. Ніна Бегас на згадку про це дійство подарувала усім цінні збірочки автентичних колядок і щедрівок, які зібрані у нашому районі. Повернулись додому вдячні, веселі та піднесені.

 З  Добром у серці

       До свята Миколая учні 1-В (класний керівник Кузьмич І.М.) готувались завчасно. За тиждень до цього разом із батьками зібрали цукеркові подарунки для воїнів АТО. Гроші для купівлі цукерок витрусили із скарбнички, яку ще створили під час навчального тижня «Ми – підприємливі». Показали дошкільнятам дитсадка лялькову виставу «Лисеня, що захотіло вчитись», бо мають дбати про менших. Створили подарунки для членів родини. На батьківських підсумкових зборах демонстрували свої уміння та знання присутнім. Танцювали танець, якого їх навчили вожаті Березюк Дарина та Даценко Софія (учениці 5-Б). У листі до святого Миколая просили добра родинам та Україні. Члени гуртка"Джура" (козачата куреню «Нащадки козаків») розіграли першокласникам театралізоване дійство. Головним на зборах не був гостинець від святого Миколая, а відчуття того, що кожен може дарувати радість, турботу і  щире добро іншим.

День ЗСУ

         06.12.19. в учнів 1-В класу відбувся конкурс хлопчиків з нагоди Дня ЗСУ. Класний керівник  Ірина Миколаївна з допомогою батьків приготувала конкурси для хлопчиків, що містили в собі козацьке забарвлення, адже першокласники готуються до вступу в «козачата». Хлопчаки демонстрували свої уміння в математиці, конструюванні козацьких чайок, представляли таланти поробками, піснями, танцями, малюнками… Татусі хлопчаків показали зразкове виконання фізичних вправ, які діти мали повторити. Створення фруктового салату хлопчиками дівчаткам-журі сподобалось найбільше. Переможених не було, бо кожен себе проявив якнайкраще, усі отримали символічні козацькі медальки. Так наші хлопчаки вчаться бути схожими на відважних та умілих козаків!

                          


   Про тих, хто рятує красу Землі

  Як добре, що у нашому селищі є чудова людина, небайдужа до виховання підростаючого покоління – лісничий Тиврівського лісництва Рошак Михайло Адамович.

    Вже вкотре не одну добру справу учнів нашої школи щодо збереження природи   підтримує і схвалює лісничий. Учні Кузьмич І.М. брали участь в акції «Збережи ялинку», саджали ялинки.  По завершенні акції  лісничий  нагородив дітей  дарунками, виготовленими завдяки  цьому  дереву:  олівцями, лінійками, наборами кольорових олівців та паперу.

 Учні  Вітюк Л.М. завдяки Михайлові Адамовичу посадили Шевченківський гай поблизу лісництва та не один гектар лісу. Знову цими днями відмітять учні 8 класу Всесвітній день лісівництва посадкою лісу.

          Цього року з ініціативи депутата селищної ради Суверток І.Г. весна розпочалася для учнів початкової школи із акції  «Збережи первоцвіти». Діти виготовляли листівки-звернення до жителів селища із проханням не рвати підсніжники. Учителі  дуже вдячні депутату, що загострила увагу дітей на проблемі збереження первоцвітів

     Класний керівник 2-Б класу  Ткачук О.С. також співпрацює із лісництвом. Рошак М.А. з радістю зустрівся з другокласниками, із задоволенням слухав розповіді учнів про диво-квіти із Червоної книги. В цей день лісничий не забув зайти  до козачат  куренів «Нащадки козаків» , «Побратими» із 4-Б та 8 класу, щоб скласти програму дій по допомозі природі. Діти дякували  лісництву за охорону рідкісних рослин  і подарували на згадку кошички із паперовими весняними первоцвітами.

   14 березня вихованці Кузьмич І.М. вирушили до лісу, щоб допомогти  у озелененні зони відпочинку – алеї збереження природи, що знаходиться навпроти будинку Тиврівського лісництва. Рошак М.А. розповів дітям про роботу лісництва і запропонував посадити на алеї барвінок. Діти добре знають про символічне значення цієї рослини-оберегу, тому захотіли подарувати жителям селища сподівання на довге щасливе життя . З допомогою майстра лісу Ткачука П.М. діти   із радістю накопали  саджанців барвінку і посадили їх у вигляді кількох кілець на цій алеї. Найбільшою радістю і здивуванням для учнів була посадка кількох дугласій – родичок ялинки, що родом із Північної Америки. На уроках природознавства учні читали про цю давню реліктову рослину часів льодовикового періоду, а тут і самі займались її посадкою. Михайло Адамович розказав про правила висаджування цих диво-рослин. Подолужний Арсен та Даценко Олексій сказали, що попросять свої родини допомогти обгородити маленькі саджанці, щоб хтось ненароком їх не зламав. Руденко Даніель живе поруч, тому сказав, що візьметься за їх поливання. Багато дітей класу в план весняних канікул  уже ввели відвідування та поливання саджанців на алеї відпочинку разом із родиною. Батьки учнів 4-Б щиро вдячні Рошаку М.А. за виховання  у  їх дітей любові до природи. Цього дня класний керівник разом із лісником знову складали програму дій із природоохоронної роботи. Щедрий Михайло Адамович під кінець зустрічі пригостив дітей цукерками за роботу. На згадку про весну дозволив лісничий взяти додому саджанці барвінку та цибульку підсніжника з метою розповсюдження.

   Другого дня створили діти у парку галявинку барвінку. Заодно вирішили відвідати свою галявину ірисів, поблизу пенька древнього дуба. Знову діти були дуже розчаровані, бо іриси затоптані, деякі викопані , а навколо гори сміття із пляшок та пакетів. Знайшли діти поблизу дві відірвані планки від лавки. Вже два роки козачата доглядають цю галявину, не один мішок сміття тут зібрали. Але цієї весни знову до рук пакети, граблі та й знову два мішки сміття зібрали. Родини знову дали саджанці ірисів, вже посадили їх діти в іншому місці. Стали діти вносити пропозиції, як попросити жителів селища не забруднювати рідний парк: написати таблички, виставити смітники, навіть відеозвернення створили. Вчителька Ірина Миколаївна сказала, що може в цьому допомогти і газета «Маяк».

     Цитати із звернення дітей:

     Дорогі жителі Тиврова, любіть рідний  парк, він існує для того, щоб милуватися природою, а не розкидати у ньому сміття. Місце поблизу пенька древнього дуба є легендою селища. Під ним збирались козаки на наради. Хочеться сюди прийти, щоб створювати нові легенди і казки. Для цього потрібне натхнення, але воно не може виникнути біля куп сміття. Дуже вас просимо, не смітіть, обережно ступайте біля ірисів!

    Козачата 4-Б та їх класний керівник дякують  усім тим, хто рятує красу Землі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                         

 

 

Тиждень Пам’яті героїв

Молодь – це майбутнє держави, цвіт нації. Дуже важливо, щоб із дитинства кожен усвідомлював свою відповідальність за долю України, дбав про її долю та процвітання. З метою патріотичного виховання та усвідомлення дітьми своєї приналежності до героїчного, вільнолюбивого українського народу, 

    з 15.02 по 20.02.2019р. у 4-Б класі ЗОШ І-ІІІ ст. смт Тиврів класний керівник та керівник  гуртка «Джура» Кузьмич І.М. провела Тиждень Пам’яті  героїв. Діти мали можливість згадати захисників рідної землі  у різні часи: від епохи козацтва до учасників АТО.

20 лютого учні разом із батьками, учителем вшанували пам'ять відважних захисників. На урочистості були запрошені інших класів.

    15 лютого на запросини четвертокласників  завітав до школи воїн-«афганець» Кузьмич Віктор Миколайович. Із жовтня  1984р. по травень 1986р. він проходив службу в складі обмеженого контингенту радянських військ у Афганістані, в окремій десантній роті розвідки спеціальними засобами. Разом із розвідгрупою неодноразово виконував бойові виходи з метою здобуття цінної  інформації, займався виявленням та знищенням караванів, які рухалися з Пакистану та Ірану. За мужність, відвагу під час операцій у Газні, Джелалабаді, Кандагарі, Шинданді, Ростам-Колаї, Хур-Кабулі воїн-інтернаціоналіст  був нагороджений медаллю «За відвагу». Віктор Миколайович розповів дітям фронтові історії про армійське побратимство, взаємовиручку.Особливо дітей зворушила розповідь про охоронця військової частини –  афганську вівчарку Ханумку, що прибилась до солдатів. Вона кожної ночі несла справно свою службу. Якось три ночі підряд нападали «духи» на військову частину. Собака кожен раз сповіщала про це солдатів. На четвертий день знайшли собаку мертвою, бо її отруїли вороги. Воїн закликав учнів бути сміливими, мужніми, сильними, любити свою Батьківщину й бути готовими будь-якої миті стати на її захист. Кузьмич В.М. наголосив, що захисники Вітчизни повинні мати міцні знання.

      Учні зачитали вірші В.М.Рудого із збірки «Протистояння» про воїнів-«афганців» - наших  земляків, що загинули , виконуючи інтернаціональний обов’язок.

     Бібліотекар районної дитячої бібліотеки

 Буднік В.І. презентувала дітям збірку книг про воїнів-інтернаціоналістів. Особливо всіх вразив альбом із листами героїв додому. Закінчились уроки цього дня для гуртківців покладанням квітів до обеліску загиблих воїнів-«афганців».

     Цього ж тижня з любов’ю і вдячністю діти згадували відважного козацького полковника, наказного гетьмана Івана Федоровича Богуна, одного із осноположників військової розвідки, який загинув 17 лютого 1864р.

     До «козачат» завітав відомий краєзнавець Коваль Олександр Іванович із учнями історико-краєзнавчого гуртка. Він розповів дітям цікаві факти про легендарну постать. Діти дізнались, що навіть вороги поважали І.Богуна і називали його генералом. Вихованка Коваля О.І. учениця 9-В ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії  м.Гнівань Матвієнко Наталя презентувала присутнім свої дослідження про І.Богуна «Шляхами козацької слави». Інша вихованка краєзнавця Сіра Анна в рамках сотої річниці української революції презентувала свою роботу «За волю смерть нам не страшна. Українська галицька революція в Гнівані 1919-1920р.» .

    Усім добре відома оборона  Вінниці І.Богуном у березні 1651р.від польської шляхти, коли отримати перемогу без бою йому допомогли прорубані ополонки та сіно. Про ці та інші події козацької епохи гуртківці «Джури» поставили виставу «Іван Богун – славний лицар». Головну роль виконував Кобилянський Роман.

     Учні шкільної команди «Джура» - Чванова Богдана, Кущ Софія, Габчак Роман та Юрець Денис-                       розповіли присутнім про поїздку «Шляхами І.Богуна ». Цією поїздкою учні були премійовані Вінницьким крайовим козацьким молодіжним об’єднанням «Молода Подільська Січ», де головою координаційної ради є Шпак-Мельник В.Х. У вікторині про життя відомого козака за призові місця боролись: команда «козачат» 8 класу (класний керівник Вітюк Л.М.) – І місце, «козачат»  4-Б ( класний керівник Кузьмич І.М.) – І місце, три команди 6-А     класу (класний керівник Бушуєва Л.В.) – І, ІІ, ІІІ місце,  команда 7- А   класу (класний керівник Пшеничнюк М.П.)  - ІІ місце.

    Не могли цього дня не згадати «козачата» , що 19 лютого 1651р. загинув героїчний козацький полковник Данило Нечай. Про це усім нагадує курган між  с.Черемошне та с.Красне, де покоїться його тіло.

   Згадуючи героїв минулого, козачата з гордістю й сумом, ніжністю й любов’ю нагадали всім присутнім

героїв Небесної Сотні, що ціною власного життя вибороли для них право жити в співдружності з країнами Євросоюзу.  Пом’янули вони й  героїв-воїнів АТО, згадавши загиблих земляків Тиврівщини. Вшановували випускників нашої школи -  тих, хто стояв і зараз стоїть на захисті  кордонів незалежної України.

    Схиливши голови в хвилині мовчання, вкотре вихованці Кузьмич І.М. усвідомили, що за незалежність рідної України проливалась кров героїв багатьох поколінь, що  від них залежить майбутнє України.

                                              Вчитель початкових класів, керівник гуртка «Джура»

                                                                                                  ЗОШ І-ІІІ ст. смт Тиврів

  

 

 

 

 

 

 

 

 

     Дні памяті В.М.Рудого

  Василь Михайлович народився 24 січня 1939 року в  с.Борщі Барського району Вінницької області. До Тиврова Рудий В.М. приїздить у 1974 році, працює заступником – редактора райгазети «Маяк».

     Активно займається громадською, літературною, журналістською діяльністю.  Він  був членом спілки журналістів України, головою Тиврівської районної організації Народного Руху України, головою «Тиврівської асоціації дослідників голодоморів в Україні», за що отримав орден від президента.

   Перші свої  літературні спроби робив ще в школі,  декламував свої вірші на шкільних вечорах , де отримував схвальні відгуки вчителів.

    Під час  служби в армії посилав свої вірші до газет, де їх публікували.

    У 1993 році виходить з друку книга Рудого В.М. «Розп’ята Тиврівщина»,

    1996р. –  «Протистояння»   

    2005 р.-  «Тричі  розп’ята Тиврівщина», поема «Родина»

    2001 р.-   «Цілющий цвіт»

    2004 р.-  «Благовіст, або Духовний напій із Джерел Мудрості»

    2007 р.- «Роде наш красний» кн. 1

    2008 р.- «Око роду» кн.2

    2008 р. - «Містифікація тисячоліть»

     Помер В.М.Рудий від хвороби  14 вересня 2008 р.

24 січня 2019р. виповнилось 80р. з дня народження цього відомого земляка. Пройшла низка заходів вшанування пам’яті письменника В.М.Рудого.

   24 січня на базі Тиврівського ліцею-інтернат відбувся обласний захід,  який організував Тиврівський  відділ освіти (Грицишина Н.С.). До нього долучились навчальні заклади  району, бібліотеки, преса,  громадськість області. Також цього дня у бібліотеці ім.К.А.Тимірязєва вшановувало Вінницьке крайове козацьке молодіжне об’єднання «Молода Подільська Січ» (голова координаційної ради Шпак-Мельник В.Х.) цю видатну людину. 30 січня обласне громадське об’єднання «Берегиня» (голова Іванишина В.Б.) на базі ВАНО також провело захід для слухачів  курсів.

   Козачата куреню «Нащадки козаків» - учні 4-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт Тиврів (класний керівник, керівник гуртка «Джура» Кузьмич І.М.) читали поезію Василя Михайловича « Ми- тиверці». Учениця 8 класу Спасенюк Яна (класний керівник Вітюк Л.М.) декламувала уривок із твору «Родина». Також учні школи  на всіх заходах презентували виставку ілюстрацій до збірки «Благовіст». Ірина Миколаївна на всіх заходах читала авторський  вірш, присвячений пам’яті В.М.Рудого «Люди-свічки», розповідала про вклад письменника у виховання підростаючого покоління засобами козацької педагогіки.

  Світла пам’ять і шана Людині, що возвеличила наш край!

 

 

 

 

 

 

 

 

Огляд художньої самодіяльності учнів 3-Б класу

 

8 листопада 2017р. було проведено огляд художньої самодіяльності учнів 3-Б класу( кл.кер. Кузьмич І.М.)

 Тема цього огляду: З Україною в серці. Ведучими цього заходу були Литвинюк Дар’я та Сауляк Мирослав. Матейчук Роман виконав пісню «Україна», Яшан Марія – «Мамина хатина». Ансамбль хлопчиків «Козачата» (кер. Саприга О.О.) представив пісню «Сім шляхів». Художнє читання представляли Кобилянський Роман, Венгер Артем, Сторожук Ілля. Здивували усіх грою на трубах Венгер Ростислав та Горбатюк Олексій. Ансамбль танцю ( кер. вожата Чичкалюк Діана) захопив усіх витонченими рухами. Дуже мужньо представили свій виступ  під керівництвом  Руденка Даніеля учні школи «Козацький гарт ім. Д.Нечая» . Ансамбль народних музичних інструментів  «Дударик» (кер. Литвинюк Даря) виконав на сопілках, свистунцях, окаринах мелодію Козацького гімну.

    Усі діти заспівали пісню «Моє ім’я – Україна».

Від педагога-організатора Бушуєвої Л.В. діти отримали високу оцінку за серйозну підготовку та зразкову поведінку учнів під час проведення огляду художньої самодіяльності.

    Найголовнішим було те, що кожна дитина брала участь у цьому заході демонстрації талантів.

 

 

Поїздка в Бушу

26 жовтня 2017р. козачата куреню «Нащадки козаків» (керівник гуртка «Джура» Кузьмич І.М.) відвідали державний історико-культурний заповідник «Буша». Особливо цінним було те, що проводив екскурсію відомий краєзнавець Коваль О.І. Ще по дорозі до Буші учні дізнались від нього багато цікавого про рідний край. Здивувались діти, що  скульптори тут виготовили 200 патріотичних скульптур. Найбільше усім дітям сподобалась скульптура І.Бугая «Тарас Бульба». Сміливо піднялись діти на вежу Бушанського замку, щоб побачити усю красу цієї місцини. Захоплено слухали козачата про оборону відважної Буші. Усім захотілось зарядитись енергією відваги від могили безстрашної козачки Мар’яни Зависної, що ціною свого життя рятувала інших.

Із задоволенням пройшли діти через Ворота бажань. В музеї археології бачили рештки поселення трипільців, якому більше 6 тис. років. В дохристиянському скельному храмі діти просили миру для України. Музей народних ремесел познайомив дітей із багатьма старовинними речами.Козацький борщ додав дітям сили, щоб змогли відвідати Гайдамацький яр.

    Усі діти були в захваті від такої поїздки, щиро дякували батькам за надані кошти.

 

 

Урок із поетесою

25 жовтня 2017р. в учнів 3-Б класу вчителька Кузьмич І.М. провела особливий урок із літературного читання. На нього було запрошено учительку української мови та літератури Пшеничнюк Марію Панкратівну, яка поетичним словом славить красу рідної землі. Тема цього уроку: Лірика. Художні засоби. Попередньо учні познайомились із поезією «Легенда про Тиврів». Автор зачитала дуже дорогий для неї твір «Легенда про Кліщів», адже саме там вона народилась. Учні в групах самостійно готували напам’ять читання віршів «В містечку нашім є свої Карпати», «Якби в мене були крила», «Прапор», «Все неповторне у цім світі». Із цих творів діти зрозуміли, що настрій поета передається через природу та події, які його оточують. Дуже цінними для уроку були вірші «Дощ», «Осінь», де діти вперше познайомились із художніми засобами творів – епітетами, уособленням, порівнянням.


 

 

Козацькі дні Покрови в початковій школі

12 жовтня 2017р.  Традицією стало в нашій школі напередодні Дня козацтва проводити козацький тиждень. Керівник гуртка «Джура» Кузьмич І.М. зробила особливо цікавими ці дні для учнів початкової школи. Козачата 3-Б підготували лінійку про славне козацтво. Усім дуже сподобався виступ бойового гопака учнів школи «Козацький гарт ім.Д.Нечая», яким керував учень 6-Бкласу Аркушенко Владислав. По класах були проведені конкурси виразного читання віршів про козаків, потім вони продовжились на конкурсі початкової школи, де усім читцям було вручено грамоти. Із усіх цих  віршів було організовано виставку у вестибюлі школи. Учні усіх початкових класів брали у ній участь, але найактивнішими виявились учні 2-А та 3-Б. Діти з усіх класів розучили 20 козацьких прислів’їв, 20 відповідей на запитання козацької вікторини. Учні розучили козацькі пісні, які виконували під стройовий крок. Кожна команда класу мала назву, девіз,емблему, яку діти ще й самі обґрунтовували. Саме тому уся козацька гра на кожній зупинці була цікавою. В результаті місця гри розподілились таким чином: І місце - «Нащадки козаків»(3-Б, кл.кер. Кузьмич І.М.) та «Чайка»( 2-А, кл.кер. Плащова Н.В.), ІІ місце – «Козацька Січ»(4-Б, кл.кер. Ярова Л.І.), ІІІ місце – «Дружні козачата» (4-А, кл.кер. Рижакова Г.А.), «Сокіл» (2-Б, кл.кер. Безугла Л.І.), «Сурма» (3-А, кл.кер. Шевчук І.Л.). Усім командам було вручено грамоти та «Козацькі співаники». Керівник гуртка «Джура» дуже вдячна усім класним керівникам 2-4 класів за високу відповідальність до проведення козацького тижня.

   Для козачат куренів «Нащадки козаків» та «Побратими» було приємним запрошення цього дня на районний мітинг. Серед учнів 3-А та 3-Б вчителі фізичної культури Безуглий О.В. та Кузьмич І.М. провели козацькі забави. Перемогу отримали учні 3-Б.Завершився тиждень козацьким ярмарком, кошти із якого учні передали воїнам АТО. Козачата куреню «Нащадки козаків» на вторгованих 150грн. самостійно купили чаю, щоб воїни змогли підбадьоритись холодними осінніми днями.

 

  Найціннішим у проведенні козацького тижня було те, що в ньому були задіяні усі учні. Сподіваємось, що після таких заходів діти ще більше гордитимуться тим, що живуть в козацькій Україні.                               

       

 

 

 

                                                          Танець до Дня вчителя

28.09. 2017р. Учні 3-Б та їх класний керівник Кузьмич І.М. щиро вдячні вожатим Чичкалюк Діані та Зарембі Насті, ученицям 9 класу за підготовку бального танцю із групою 10 дітей. Цей танець вожаті та діти самостійно подарували усім вчителям школи до Дня вчителя. Танець був дуже гарний!

 

8 вересня 2017р. учні 3-Б класу(класний керівник Кузьмич І.М) в рамках тижня спорту провели «Туристичну  стежину» до Турецького броду. По дорозі до місця призначення учні вивчали рослинний світ річки Південний Буг, побачили пам’ятник В.Очеретного на скалі солдатам, що загинули у роки ІІ світової війни. Учителька розповіла дітям таємницю турецького броду, а учні представляли іншим тваринний світ річки. Козацькі забави були веселі й цікаві. Після проведення акції «Чистий берег» було назбирано стільки сміття, що татові Венгера Р. довелось забирати його машиною.

 

 

 

Козацьке таборування 2017

 

25 липня 2017р. в учнів 3-Б класу (керівник гуртка «Джура» Кузьмич І.М.) відбулось одноденне козацьке таборування «Кліщівська Січ» на березі Бугу спільно із батьками козачат. Після нього розчищена річечка, що впадає у Буг , стала швидше текти. Здивувалтсь діти красі рідної землі, коли піднялись на скалу. Козаки лікувались травами і діти також їх збирали до чаю. Дров для вогнища козачата самі назбирали, провівши конкурс команд. Стрільба із луків, козацькі розваги, вікторини постійно переплітались із загартуванням водою. Смачний куліш та юшка із риби, що самі впіймали, була козачатам до смаку.

  Учні куреню «Нащадки козаків» були дуже вдячні класному керівнику та батькам за організацію такого чудового козацького таборування.                          

 

 

       Хоминська Січ

 

1 липня 2017р. Тиврівських козачат запросили козачата із Гнівані на козацьке таборування. Вже багато років підряд за с.Ворошилівка на хуторі Хоми проводиться  літнє таборування, що організовує тренер школи «Козацький гарт ім. Д.Нечая» Бегас Р.А. та директор благодійної організації «Волонтерський тил» Бегас Н.О.

    Цілий день наші козачата провели із цікавими заходами та козацькою дисципліною. Зарядка-крос серед золотого поля пшениці була дуже мальовничою.

Вивчили нові козацькі ігри. Піший похід до рідного с.Маянів письменника-земляка В.Свідзинського  відкрив дітям нові сторінки поезії. Розповіді відомого історика-краєзнавця Коваля О.І. були дуже пізнавальними для учнів. Для інших козачат наші діти проводили майстер-класи по виготовленню народної іграшки. Для усіх дітей табору мама Козіна Б. показала виготовлення витинанки. Мама Новаків Іллі, Іванка, Олексія  навчила бажаючих дітей малювати у стилі «боді-арт». Особливо дітям сподобалось купання під греблею спекотного дня. Усі дуже зраділи подарункам – «Козацьким співаникам».

Під спів козацьких пісень попрощались із Хоминською Січчю, але знову до неї повернемось наступного літа разом із керівником гуртка «Джура» Кузьмич І.М.

 

 

   Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва»

 

3 червня 2017р. козачата 3-Б (керівник гуртка «Джура» Кузьмич І.М.)та їх батьки їздили на Всеукраїнський фестиваль, приурочений 365річниці відзначення Батозької битви, що проходив у

 с. Четвертинівка Тростянецького району. Козачата з великою цікавістю брали участь у всіх заходах фестивалю. Майоріла площа козацькими прапорами зі всієї України на мітингові, що проходив біля пам’ятника козакам-героям переможної битви. Натхненні козачата усю дорогу від мітингу співали козацькі пісні. Відвідування краєзнавчого музею і виставка козацьких картин залишили яскраві спогади. Кілька наших сміливців проявили себе у лицарських турнірах. Козачата, що навчаються у школі «Козацький гарт ім. Д.Нечая», демонстрували усім уміння володіти зброєю. Усі діти випробували себе у стрільбі із пневматичних гвинтівок. Козацький куліш та узвар із польової кухні були дуже смачні. Навколо постійно лунали козацькі пісні у виконанні відомих гуртів та дітей. Особливо вразили дітей дійства Київського кінного театру та вогняного шоу козаків із м.Гнівані. 

 

1 червня 2017р. учні 3-Б класу (класний керівник Кузьмич І.М.) провели у пізнавальній екскурсії по визначних місцях рідної Тиврівщини. Найціннішим було те, що проводив її відомий краєзнавець Коваль О.І.Навіть на тих місцях, де ніяких пам’ятних знаків  не встановлено, можна із його уст дізнатись багато цікавого. Здивувались діти, коли побачили святе дерево біля старовинної церкви у с.Михайлівка. Відкриттям для них стало те, що Можайський першим у світі створив літак, який конями запускав поблизу с. Потуш. Кожен себе зміг відчути у ролі льотчика, коли сідав  у спеціальне крісло, що знаходиться у музеї авіації та космонавтики.Учнів, що не були на посвяті в «козачата» у м.Вінниця, було посвячено на кургані Д.Нечая. Побували поблизу пам’ятника льотчикам, що загинули у роки ІІ світової війни, захищаючи нашу Тиврівщину. Привезли діти додому води із цілющої кринички.

  Усі були дуже горді, що проживають на такій звитяжній землі.