Новини
Свічка пам'яті
Щорічно в Україні вшановують жертв Голодомору, які масово загинули в результаті штучного голоду 1932-1933 років. Вшанування припадає на четверту (останню) суботу листопада.
У 1-А класі ( класний керівник Плащова Н.В., асистент учителя Руснак Є.В.) проведена година спілкування Коли розказуємо дітям про Голодомор, наше завдання — викликати співчуття й дати розуміння, що це була велика трагедія для українського народу. Дітям варто казати: «Ви думаєте, що вам бракує одягу чи їжі, а були часи, коли діти мріяли про шматочок хліба». Символ Голодомору- квітка незабудька. Слово «незабудька» – українське слово і походить від виразу «не забудь». Потрібно виховувати в дітей шанобливе ставлення до хліба. Розказувати, що ним не можна розкидатися і треба шанувати кожну крихту. А ще потрібно бути добрими. Адже від добрих справ і кактус розцвітає. Діти переглянули презентацію, вирізали квітку, янгола і прикрасили кактуса квітами добрих справ.
У маленьких другокласників ( класні керівники Кузьмич І.М.(2-Б) , Шевчук І.Л.( 2-А) асистенти вчителів Яшан О.А. та Бабій Л.В.) відбувся бібліотечний урок ( бібліотекар ЦКД Буднік В.І. )" Ми пам'ятаємо" на згадку про жертв страшного мору. Діти, затамувавши подих, слухали історії очевидців тих подій, задавали питання, провели майстер-клас по виготовленню янголів та квіточки незабудки. А яким смачним показався дітям той шматочок хліба після прослуханого і почутого. Пам'ять про страшний голод житиме у віках, оскільки стосується всіх і кожного.
Ми пам'ятаємо. https://www.facebook.com/share/p/18MttwvMqZ/
"Запалімо свічку пам'яті!"- Такими словами почалася година спілкування (класний керівник - Світлана Леонідівна Тригуба, асистент вчителя - Ірина Сергіївна Морозова). У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна дата - День пам'яті жертв Голодомору. Учні декламували вірші, складали асоціативний кущ до слова "Голодомор" (голод, мор, біль, горе, жахіття, геноцид, біда, лихо, страждання, трагедія, ...). Класовод розповіла про те, що "колосок" - це символ родючості. Але в 1932 році вийшов жорстокий закон "Про п'ять колосків". Це сумний факт геноциду про те, що хто з людей збирав на колгоспному полі колоски, то їх карали розстрілом, а за "пом'якшених обставин" - позбавляли волі на строк не менше 10 років. Почули про те, що голодомор тривав тричі: перший - з 1921 по 1923 роки, другий - з 1932 по 1933 роки, а третій - з 1946 по 1947 роки). Голодомор був штучним, бо примусово відбирали ввесь урожай зерна. Ще учні дізналися, що символом Голодомору є квітка-незабудка. Вона ніби нагадує, що: "не забудь" "мене"! На занятті з образотворчого мистецтва виготовили квітку і прикрасили нею силует карти України та об'ємного ангелочка, щоб охороняв кожну дитину. На занятті з української мови підсумком стала "Вікторина для школярів до Дня пам'яті жертв Голодомору".
02.12.2024 | Aдмін
Навігація
- Головна
- Новини
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Охоплення навчанням/Першокласнику
- Безпечне освітнє середовище
- Наш ліцей
- Адміністрація ліцею
- Соціально-психологічна служба Тиврівського ліцею
- Методична робота/ Атестація/ Підвищення кваліфікації
- Інклюзія
- Наші досягнення
- Козачата
- Нова українська школа (НУШ)
- НУШ
- Що таке "булінг" та чому про нього треба знати всім батькам.
- КЛАС БЕЗПЕКИ
- Вибір підручників
- Пліч - о - пліч
- Блог бібліотеки
- Подолання освітніх втрат
- Пошта
- Корисні посилання
Новини
-
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 46655147 bytes) in /home/tvedu/sch/www/mycode/lastnews.php on line 5