Новини

    Тиждень протидії булінгу

    Цікаво та насичено пройшов з 23 по 27 вересня Тижнь протидії булінгу  «Стоп булінг» в Тиврівському ліцеї.  У рамках Тижня  відбулися правопросвітницькі заходи, під час яких здобувачі освіти обговорили що таке булінг, які його прояви та шляхи протидії булінгу, а також  були поінформовані про адміністративну відповідальность за вчинення булінгу (цькування).



    У 1-А класі ( класний керівник Плащова Н.В., асистент Руснак Є.В.) пройшла година спілкування на тему:  "Зупинимо булінг разом". Розпочався урок релакс- грою  " У лісі". Потім практичний психолог Жук С.П. ознайомила учнів з проявами булінгу. Діти запам'ятали, що обов'язково при проявах булінгу, насилля  вони повинні  звертатися за допомогою до дорослих, учителя. Велику увагу приділили роз'ясненню та усвідомленню дітьми емоційного стану. Одну з негативних емоцій  "Злість" діти  вчилися перетворювати на  "радість", "повагу", " любов" вправою  " Комплімент однокласнику". Учні класу зрозуміли, що перемогти насилля можна творячи ДОБРО, адже доброта - найкраща риса людини.

    У рамках заходів з протидії булінгу у 1-В класі ( класний керівник Посвятенко Т. В , асистент учителя Коржан О. М.) за участі практичного психолога Жук С. П. та соціального педагога Козинець Т. В. було проведено годину спілкування "Добро перемагає".
    Учні ознайомилися з основними правилами дружнього життя у класі, школі, країні.  
    Під час інтерактивної гри "Добрі слова дарують тепло і радість" діти відповідали на запитання про добро, тепло, радість, любов, повагу. Велику увагу приділили емоції "злість", яку можна перетворити на взаємодопомогу.

    У рамках Тижня протидії булінгу у 8 - Б класі було проведено захід ,, Профілактика булінгу в учнівському середовищі " ( класний керівник Франко Т.В., асистент учителя Подзігун Л.Ф., психолог Жук С.П.) У ході обговорення вигаданих ситуацій формували навички толерантного спілкування, виховували почуття поваги до оточуючих, намагалися донести учням, що будь-які прояви насильства над людиною неприпустимі, є порушенням її прав. Ми віримо, що тільки разом зможемо змінити наш світ на краще!

    Булінг у шкільному колективі - це "доросла" проблема. Адже дитяча агресія та систематичне цькування можуть призвести до жахливих наслідків. Як заохочувати школярів до конструктивного вирішення конфліктів , створити сприятливу психологічну атмосферу в класі? Як розпізнати булінг? Як діяти в  разі виявлення його?
    Усі ці питання обговорювалися на годині спілкування в 5-А класі (класний керівник Киришова Р.О., асистент учителя Безугла Л.І.).
    Разом із соціальним педагогом Козинець Т.В. діти переглянули презентацію, виконували ситуативні завдання. Потім створили перелік правил поведінки, які допоможуть попередити булінг.

    За участі практичного психолога Жук С.П. , соціального педагога Козинець Т.В. та класного керівника  Вершигори І.О учням 6-Б класу проведено виховну бесіду " Протидія булінгу в шкільному середовищі".Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту. Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

    У 8-А класі (кл.керівник Горбатюк С.М.) була проведена година спілкування «Не допускай насилля над ближнім». Учні переглянули короткометражний фільм «Історія одного булінгу», обговорили, які є види цькування та шляхи їх вирішення. Діти були проінформовані про відповідальність за булінг учасника освітнього процесу, розглянули ситуації, коли кривдник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, що робити, якщо ти став жертвою булінгу.
    Робіть добре один для одного! Об’єднуємося в єдине ціле – в паутинку на знак того, що ми разом виступаємо проти булінгу.

    Як протидіяти булінгу? Саме про це дізналися учні 7-А класу (класний керівник - М.П. Пшеничнюк) на класній годині. Згадали про різні форми цькування: фізичне, економічне, психологічне, сексуальне, цькування в соцмережах. "Якщо не можеш сам уникнути проблеми, проси допомоги у тих, кому довіряєш", - такий висновок зробили семикласники.

    У 7-Б класі( класний керівник Добровольська О.А.) пройшла година спілкування "Булінг -НІ !" Практичний психолог Жук С.П.провела цікаву, змістовну бесіду про прояви булінгу.Учні переглянули і обговорили фільм про наслідки булінгу.
    Соціальний педагог Козинець Т.В.звернула увагу учнів на мораль притчі "З будь-якої ситуації є вихід."
    Учні зробили висновок про відповідальність за вчинення булінгу, приниження.

    Учні 11 класу ( класний керівник Власюк І.В.) на  годині спілкування обговорили питання, які, на жаль, стосуються актуальної проблеми сьогодення булінгу.  Старшокласники добре розуміють суть проблеми, намагаються її уникати, а також готові допомагати молодшим школярам  вчитися вирішувати конфліктні ситуації цивілізованим шляхом.

    В учнів 2-Б класу (кл.кер.Кузьмич І.М.) 27.09.24р. в рамках тижня закладу «Булінгу –ні!» відбулась зустріч із інспектором з дотримання прав людини відділення поліції Риссю Олександрою Олександрівною. Вона зацікавила важливістю цієї теми для життя маленьких школяриків. На конкретних життєвих прикладах діти зрозуміли види булінгу. Інспектор чітко вказала дітям план протидій булінгу, вони зрозуміли, що шукати порятунок треба серед дорослих та працівників поліції.  Після перегляду мультфільмів із героями, над яким чинили булінг, діти відчули жаль, пообіцяли не ображати один одного. Такі зустрічі дітям та працівникам поліції дуже корисні. Щиро вдячні за таку необхідну розмову й роз’яснення професіонала. З даної теми розмова дітей продовжиться вдома, батьки також отримали інформацію від класного керівника.



    30.09.2024 | Aдмін

    Вернутись назад