Новини

    Заходи до Міжнародного дня рідної мови

    Традиційно 21-23 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у Тиврівському ліцеї була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.



    "Молитвою до мови" Катерини Мотрич розпочався урок української мови у 8 класі (учителі Пшеничнюк М.П., Киришова Р.О.), присвячений Міжнародному дню рідної мови. Цей день відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є найдорожчим скарбом народу. Восьмикласники переглянули презентацію, пригадали історію виникнення цього свята, дізналися цікаві факти про українську мову. Учні читали вірші українських поетів про мову, розгадували мовознавчі загадки, шаради, складали фрази- паліндроми, писали мініесе "Що для мене значить рідна мова". Підсумком уроку стало гасло:"Вивчаймо, бережімо, плекаймо рідну мову, бо вона - основа буття українського народу!"

    У 1 - А класі (класний керівник Шевчук І. Л. асистент учителя Яшан О. А.) пройшов квест у вигляді казки. " Як Барвінок мову визволяв".  А ми допомогли йому це зробити. Завдання були не з легких. але ми справились з ними. І тепер ми точно знаємо як правильно говорити, як влучно вживати слова. І головне, яка книжка нам допоможе вивчати українську мову. Це наш Букварик.

    Мова – це глибинні пласти кожного народу, це безцінне надбання усіх поколінь. Її не можна знищити , не можна відібрати без нашої згоди. Понад 130 разів за кілька століть намагалися її витіснити, але народ плекав кожне слово, виливав душу  в піснях, народжував геніїв, які збагачували нашу культуру, бо знав святу істину: буде мова – буде народ. Саме про це  йшлося на уроці української мови в 11-А та 11-Б класах (учителі Пшеничнюк М.П., Киришова Р.О.). Криваві події 21 лютого 1952 року в Бангладеш стали приводом для проголошення в 2000 році  цього дня Міжнародним днем рідної мови. Ми , як і всі народи світу, маємо пишатися нашою рідною українською. Учні переглянули презентацію «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ», дізналися чимало цікавих фактів про рідне слово, декламували поетичні рядки Лесі Українки, Дмитра Павличка. Спілкування з учнями мало логічний висновок: хочеш зберегти Вітчизну – не занехай мову-святиню.



    23.02.2024 | Aдмін

    Вернутись назад