Новини
Тематична ленійка до « Дня пам’яті жертв Голокосту».
Сьогодні учні 11класу разом із класним керівником Сапригою Оленою Олексіївною провели тематичну ленійку до « Дня пам’яті жертв Голокосту». Вшанували пам'ять жертв Голокосту, згадали про страхіття війни і смерті, щоб усвідомити найвищу цінність, яка є у нас - цінність життя.
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме 27 січня у 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
Тиврівщина була окупована в липні 1941 року. І, одразу, як німці зявилися тут, відчувалося неприязне ставлення до місцевого люду, особливо до євреїв.
У Тиврові здавна проживала багаточисельна єврейська громада. Перші розстріли у Тивріському Чорному лісі були ще у серпні 1941 року. Тоді розстріляли 28 євреїв-чоловіків , а потім, в жовтні-листопаді, ще 392 жінок, дітей, чоловіків, людей літнього віку єврейської національності. Це багато.
Зовсім нещодавно помер останній свідок тих подій Павлішин Анатолій Костянтинович, якому на тоймомент виповнилося 16 років. Він, разом з однолітками, за наказом окупантів, копав яму, а після розстрілів закидав її.
Він стверджував, що німці при стрілянині не завжди попадали по людях, багато, хто був поранений, але наказували засипати все рівно. Кажуть, що могила, ще декілька днів «дихала» після тих жахливих подій.
Втекти було неможливо, як і відмовитися копати яму теж.
На місці розстрілу сучасна єврейська громада Тиврова встановила памятник, облаштувала алею.
Заслуговує на згадку і велику подяку сім’я Михайлових, яка на той час проживала у с. Василівка і під загрозую втратити своїх дітей врятувала єврейську дівчинку Баю.
Поліна Олександрівна Михайлова й досі мешкає у Тиврові, хоч має вже досить поважний вік. В свій час воа працювала вчителькою математики у нашій рідній школі.
Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Пам'ятаймо: ніхто не забутий, ніщо не забуте….Цінуймо життя.
Історичну довідку про Тиврів у часи Голокосту підготувала вчитель історії Гончарук Олена Михайлівна.
Продовження тексту новини
27.01.2023 | Aдмін
Навігація
- Головна
- Новини
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Охоплення навчанням/Першокласнику
- Безпечне освітнє середовище
- Наш ліцей
- Адміністрація ліцею
- Соціально-психологічна служба Тиврівського ліцею
- Методична робота/ Атестація/ Підвищення кваліфікації
- Інклюзія
- Наші досягнення
- Козачата
- Нова українська школа (НУШ)
- НУШ
- Що таке "булінг" та чому про нього треба знати всім батькам.
- КЛАС БЕЗПЕКИ
- Вибір підручників
- Пліч - о - пліч
- Блог бібліотеки
- Подолання освітніх втрат
- Пошта
- Корисні посилання
Новини
-
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 46655147 bytes) in /home/tvedu/sch/www/mycode/lastnews.php on line 5