Новини

    ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

    11 березня учні 10 класу Тиврівського ліцею (класний керівник Власюк І.В.) провели лінійку приурочену Дню державного гімну України. З нагоди Дня державного гімна України класні керівники провели різномінітні заходи: години спілкування, вікторини, бесіди.



    Щороку 10 березня українці гордо співають Гімн. Саме в цей день пісня-ода Україні ( автори твору “Ще не вмерла Україна” — композитор Михайло Вербицький та поет Павло Чубинський) вперше прозвучала на концерті приуроченому пам'яті Т.Г. Шевченка у 1865 році у Перемишлі ( польському місті), яка стала найголовнішою піснею України.
    Пісня швидко поширилась народом, за що її одразу ж захотіли знищити як білогвардійці, так і більшовики. Та придушити голос українського народу їм не вдалося, адже ці слова були записані не на папері, а в серцях українців.
    15 березня 1939 року твір “Ще не вмерла Україна” став офіційним гімном Карпатської України. А ось іншими регіонами України пісня поширювалась підпільно, адже її заборонили.
    Музичну редакцію гімну ВРУ офіційно ухвалила 15 січня 1992 року, а вже 6 березня 2003 року за ініціативи Леоніда Кучми був ухвалений Закон Про Державний Гімн України.
    Під час Помаранчевої революції та Революції гідності національна пісня об'єднувала мільйони українців, а й досі відтіняє наші серця. З часом фраза “Душу й тіло ми положим за нашу свободу" стала пророчою”, підкресливши готовність українців боротися до кінця за свою незалежність.
    День Державного Гімну України Кабмін офіційно затвердив у 2017 році.
    Цей визначний день — чудова нагоди пригадати, наскільки важлива єдність, національна усвідомленість, рідна мова та державні символи.
    Плекаймо традицій, бережіть культуру і передавайте її з покоління у покоління!.
    Тож вітаємо українців із Днем Державного Гімну. Нехай головна пісня України лунає в усіх куточках нашої вільної і нескореної держави!
    Учні Тиврівського ліцею після лінійки приуроченій саме цьому Дню (проведеній у сховищ і учнями 10 класу, кл. кер. Власюк І.В.) усією великою сім'єю заспівали ГІМН УКРАЇНИ, бо ніяка повітряна тривога не завадить нам об'єднатися і віддати данину цій величній пісні, яка крізь століття, загартована в боях за свободу передана нам як святиня, як символ боротьби за волю та незалежність!
    Сьогодні День Державного Гімну України відзначається у час повномасштабної війни. Захисники віддають свої життя за те, аби народ був вільним і гордо ніс звання українця та рідний Прапор, співаючи державний Гімн. Низький уклін та щира подяка усім військовим ЗСУ за те, що захищають рідну Батьківщину.
     
     
    Про історію написання величної пісні нашої держави -  Гімну України - говорили учні 5- В  класу (класний керівник Вітюк Л.М.) під час проведення класної години.
    Діти підготували цікаві розповіді з історії створення Гімну, його авторів- Михайла Вербицького та Павла Чубинського, повідомлили про закріплення тексту та мелодії на законодавчому рівні .
     
     

     



    11.03.2024 | Aдмін

    Вернутись назад