Методична робота

 

 

Інтернет-олімпіади НУШ

Інтернет-олімпіади - цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя. Учителі початкових класів активно залучили маленьких школяриків до участі в  V Всеукраїнській олімпіаді  «На урок».  

Першокласники змогли спробувати та оцінити свої сили з математики, української мови, курсу "Я досліджую світ". Так,  у 1-А класі  (уч. Обертинська Т.Д.) був відведений підсумок та нагороджено переможців зимової інтернет-олімпіади "На Урок". Усі учні мали рівні умови та унікальну можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди: дипломи І ступеня -19 учнів, ІІ ступеня - 6 учнів та ІІІ  ступеня -4 учні Всеукраїнського рівня.

Серед учнів 1-Б класу  (уч. Шевчук І.Л.) дипломи першого ступеня з української мови отримали 3 учні, ІІ – 1 учень. Найкращі знавці математики отримали  по одному диплом І та ІІ ступенів, та два – ІІІ ступенів.

Учні 1-Б класу (уч. Кузьмич)  з трьох предметів математики, української мови, курсу "Я досліджую світ" вибороли 28  дипломів І ступеня, 1 – ІІ диплом, 2 учні – ІІІ ступеня.

За підготовку 11 переможців з української мови та 7 переможців з математики учителька 2-а класу Ярова Л.І., отримала свідоцтво та подяку від освітнього порталу "На Урок", які будуть підтвердженням професійної активності педагога та доповнять вчительське портфоліо.

Учні 3-а класу (уч. Пасічник О.В.) теж активно підключилися до інтернет-олімпіади . Всі учасники отримали нагороди:

- початкова школа: диплом І ступеня - 1, ІІ - 5, ІІІ - 1;

- укр. мова та літ-ра: І - 3, ІІ - 4, ІІІ - 1;

- математика: ІІ - 3, ІІІ - 4, сертифікат - 1;

- трудове навчання: І - 1, ІІ - 1, ІІІ - 2, сертифікат - 5;

- основи здоров'я: І - 2, ІІ - 1, ІІІ - 2, сертифікат - 2;

- інформатика: І - 1, ІІ - 2, сертифікат - 5;

- англ. мова: І - 1, ІІ - 4, ІІІ - 1, сертифікат - 2.

11 учнів. Разом: І - 9, ІІ - 20, ІІІ - 11, сертифікат – 13

 

14 учнів 3-Б класу (уч. Ткачук О.С.) взяли участь у онлайн олімпіадах. Вони самостійно виконували завдання і змогли оцінити свої знання. Всі учасники отримали нагороди:

Олімпіада з української мови -       6 дипломів І ступеня,

4 дипломи ІІ ступеня .

Олімпіада з предметів початкової школи :

2 дипломи  І ступеня,

3 дипломи ІІ ступеня ,

3 дипломи ІІІ ступеня .

Олімпіада з математики

2 дипломи І ступеня,

4 дипломи ІІ ступеня.

Загалом 24 дипломи переможців, 11 сертифікатів.

 

П’ятеро  учнів 7-б класу (уч. Франко Т.В.)  взяли участь у V Всеукраїнській   інтернет-олімпіаді «На Урок» з англійської мови. Двоє учнів отримали диплом ІІ ступеня. 

 

 

Лепбук - інтерактивна форма роботи

Лепбук – нова форма організації для розвитку пізнавальної активності учнів і розвитку їхньої самостійності. Саме цю форму роботи облюбували педагоги нашої школи.

Створення лепбуків може бути  не лише пізнавальним рушієм для дітей, а й прекрасним стимулом організації спільної роботи з батьками.

 

 Робота по створенню лепбука  у 3-Б класі  (уч.Ткачук О.С.) об’єднала батьків, дітей та вчителя в одну велику дружну родину, яка зацікавлена у створенні спільного результату, продукуванні та відтворенні оригінальних ідей.  Учителька ставила перед собою такі завдання: мотивувати батьків до використання у спільній діяльності з дитиною методів, прийомів розробки та виготовлення лепбука; надати батькам можливість виявити творчі здібності; спонукати батьків до спільної творчої діяльності з дітьми; сприяти згуртованості батьківського колективу. Створення такої інтерактивної книги на тему "Тварини" виконало свою  розвивальну та освітню функції. Таку книгу виготовляла і учениця з особливими освітніми потребами.

 

Учнями 4 - А класу ( кл.кер. Плащова Н. В. )  були виготовлені  лепбуки  на тему "Материки". Дітям  дуже сподобалася  така форма захисту проектів з теми.

 

Про світову велич Тараса Шевченка йшлося під час уроку - захисту спільних учнівсько-батьківських проєктів ( стінгазети, лепбуки) в 9 класі (уч.Вітюк Л.М.).

 

Чемпіонат з розв'язування логічних математичних задач

Департамент освіти і науки облдержадміністрації інформує про проведення у 2019 - 2020 н. р. півфіналу ХХХІV Міжнародного чемпіонату з розв'язування логічних математичних задач, який проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України. Півфінал відбудеться 22 03 2020 р. на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Із 3321 учня вибороли право брати участь у очному півфіналі 1423 учні, з них 3 учні з нашої школи: Кущ Софія,Чванова Богдана, 10Б клас, Клочак Сергій, 11клас

 

Районий семінар учителів англійської мови

5 березня 2020 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів                смтТиврів за участю головного спеціаліста відділу освіти Тиврівської РДА Коваль Л.Ф. пройшов районний семінар-практикум учителів англійської та німецької мов на тему ««Пошук альтернативних шляхів поліпшення викладання іноземної мови у школі»».

План роботи семінару був дуже насиченим (додається).

«Welcome to our school» - так називався екскурс частиною навчального закладу, де учні школи, які досягли найвищих результатів у ІІІ та ІV етапах Всеукраїнських предметних олімпіад та обласних етапах предметних конкурсів,   англійською мовою презентували музей історії школи, навчальні кабінети та власні досягнення.

Про досвід роботи та перспективи розвитку навчального закладу щодо формування  навичок спілкування іноземними мовами як однієї з ключових компетентностей Нової української школи ділилась заступник директора з навчально-виховної роботи Власюк І.М.

У школі уже шостий рік поспіль практикується вивчення двох іноземних мов:  першої – англійської, другої за вибором батьків – німецької або російської. Останніми роками більшість батьків обирають для вивчення своїми дітьми німецьку мову. Друга іноземна мова вводиться з 5 класу та вивчається по 9 клас. Заклад розглядає на перспективу вивчення факультативно польської мови.

 

Розмаїттям форм і методів роботи зі здобувачами початкової освіти Нової української школи ряснів урок у 2-А класі на тему «Мій робочий день», який проводила учителька англійської мови Франко Т.В. Учасники семінару були приємно вражені. 

Одним із шляхів поліпшення вивчення іноземної мови в школі є організація позакласної роботи. Як правило, це проведення предметних тижнів, залучення учнів до участі в предметних конкурсах та олімпіадах. Господарі семінару – учителі іноземної мови Франко Т.В., Мокрицька Т.С., Мельник П.В., Сесюк С.Д. – презентували альтернативні форми роботи. Ці форми роботи продемонстрували учні різних вікових категорій, які мають різнобічні захоплення. Але усіх цих дітей об’єднує те, що володіння іноземною мовою допомагає їм реалізовувати свої плани та втілювати мрії.

Також учителі та учні презентували  сучасні посібники англійської мови для  позакласного читання. Бажаючі могли взяти контакти видавництва та замовити посібники у свої школи.

Учасники семінару брали  активну участь у тренінгу «Інтерактивні ігри та вправи в освітньому процесі». Його проводили учителька англійської мови Марецька Ю.В. та волонтер Корпусу Миру США в Україні Медісон Ніколь Луїк. 

 

 Відзначення Дня рідної мови

Плідним на цікаві заходи та уроки був Тиждень рідної мови, який пройшов у школі під девізом: «Шануймо мову над усі боги, якщо ми хочем зватися народом».

 

Тиждень вражав розмаїттям тематики та форм роботи: тематичні лінійки, виховні заходи, флешмоби, уроки-дискусії, усні журнали, бібліотечні уроки, уроки виразного читання поезії.

 

 

 

Засідання ШМО

25 лютого пройшло засідання шкільного методичного об’єднання учителів природничих та суспільних дисциплін.

 

Окрім  обговорення питання стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів 6-11 класів з географії, педагогічні працівники узгоджували план підготовки здобувачів базової та повної загальної середньої освіти до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Підсумки дистанційного навчання під час карантину

Під час двотижневого карантину здобувачі освіти  через шкільний сайт були залучені до дистанційного навчання.

 

Креативно підійшла до питання підведення підсумків по виконанню дистанційних робіт учнями 4-А класу учителька Плащова Наталія Вікторівна. Стимулювали учнів до такого виду навчання не лише гарні оцінки, а й нагороди у вигляді медалей та солодолщів. 

Профорієнтаційний захід

26 лютого на основі угоди між  навчальним закладом  та центром зайнятості провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Тиврівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Павлішина Ірина Вікторівна провела зустріч з учнями 10-х класів.

У ході профорієнтаційної бесіди Павлішина І.В. розповіла про основні типи професій, потребу в кваліфікованих працівниках різних напрямків, вказала на основні помилки при виборі спеціальності молодими людьми, акцентувала увагу на тому, що в умовах сучасного ринку праці головним є не сам вибір професії, а здатність людини набувати нові вміння, навчатися протягом життя. Через проведене анкетування учні змогли зорієнтуватися, до якої сфери діяльності у них є нахили та здібності.

Зустріч пройшла в атмосфері співпраці, була конструктивною, жвавою та корисною.

 

Реєстрація майбутніх першокласників

Після проведених 18 лютого зборів батьків майбутніх першокласників у школі розпочато реєстрацію дітей, які  проживають на території обслуговування навчального закладу та мають право на першочергове зарахування до 1 класу.

 

Станом на 27 лютого зареєстровано 42 дитини. Прогнозована кількість першокласників з врахуванням дітей інших територіальних громад, які в силу об’єктивних причин навчатимуться у нашій школі, – 50 чоловік.

 

Урок та мандариново-апельсинова перерва

На уроці української мови у 5-Б класі учителька Вітюк Л.М. поєднала вивчення рідної мови та пропагування здорового способу життя. Одна з вправ передбачала не лише практичне застосування правила учнями 5 класу, а й інформування про користь цитрусових.

 

Завершили роботу на уроці мандариново-апельсиновою перервою.

 

    Всі новини

    Контакти

    Адреса:смт.Тиврів

    вул.Тиверська, 20

    Тел.:(04355)2-12-84

    Email:ozzsotyvrov@gmail.com